تولید پایه چراغ لوله ای گالوانیزه

اهمیت و لزوم تولید پایه چراغ لوله ای:

    تولید پایه چراغ لوله ای یکی از پرچالش ترین مباحث در خرید این محصول است و علت آن هم این است ک می تون این محصول پرکاربرد را با مشخصات فنی بسیار متنوعی تولید کرد . همین مساله منجر به این می شود که این نوع از پایه روشنایی در رنج های قیمتی بسیار متنوعی در بازار موجود باشد .

چراغ های پارکی شهری، نه تنها در فضای پارک بلکه در سایر فضاهای آزاد شهری که تردد افراد زیاد است؛ نصب می شوند. برای نصب این چراغ ها لازم است تا یک پایه چراغ مناسب طراحی و تولید شود که با شرایط جوی و محیطی متناسب باشد و علاوه بر نگهداری چراغ، باعث زیبایی فضای شهر هم بشود. یکی از انواع پایه چراغ های موجود در بازار، پایه چراغ لوله ای می باشد. از این رو تولید این نوع پایه چراغ یکی از تولیدات مهم در صنعت مبلمان شهری است که باید به آن توجه ویژه ای شود.

    در ادامه به بررسی نکات لازم در طراحی پایه چراغ لوله ای، مجموعه ی البرز سازه عهد با سابقه ای درخشان در حوزه ی تجهیزات مبلمان شهری، عوامل موثر بر قیمت پایه چراغ لوله ای، نوع اتصالات پایه چراغ لوله ای و نکات تکمیلی در خصوص پایه چراغ لوله ای می پردازیم. با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

نکات لازم در طراحی پایه چراغ لوله ای:

    مواد و متریال سازنده ی پایه چراغ لوله ای و هم چنین رنگ های پوششی روی آن، همگی باید در شرایط آب و هوایی متفاوت سازگار باشند و مقاومت بالایی در برابر گرما، سرما، باد و … داشته باشند. در نظر گرفتن این نکات نیازمند بررسی های دقیق و انجام یک سری محاسبات می باشد. هم چنین ارتفاع لوله، ضخامت ورق ها، قطر سازه، میزان هم پوشانی آن ها و … از جمله مواردی است که باید در ساخت و طراحی پایه چراغ لوله ای مد نظر قرار گیرند. لامپ یا چراغ مورد استفاده در این پایه ها باید در برابر نفوذ آب، گرد و خاک، حشرات و … نیز مقاوم باشد. می توان از حباب هایی به منظور حفاظت بیشتر از لامپ یا چراغ استفاده نمود.

مجموعه ی البرز سازه عهد با سابقه ای درخشان در حوزه ی تجهیزات مبلمان شهری:

  مجموعه ی البرز سازه عهد یکی از شرکت هایی است که به طور کاملا حرفه ای و مکانیزه به طراحی و تولید پایه چراغ لوله ای مشغول است. این شرکت به نام، کارشناسان متخصص و اپراتورهای بسیاری را در اختیار دارد و می تواند نیازهای داخلی کشور را تامین نماید. هم چنین صادرات به کشورهای همسایه نیز در رزومه ی کاری این شرکت قرار گرفته است. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تولیدات ملزومات مبلمان شهری همه روزه در ساعات اداری با مشاوران و کارشناسان این مجموعه ارتباط برقرار کنید. راه های ارتباطی با کارشناسان البرز سازه عهد در وب سایت اینترنتی این شرکت به نشانی asa-ahd.com درج شده است. لازم به ذکر است که این شرکت علاوه بر طراحی و ساخت پایه چراغ لوله ای به برج نوری، تولید پایه چراغ خیابانی، تولید پایه چراغ دکوراتیو، تولید مخزن زباله پارکی، تولید پایه چراغ چند وجهی و تولید پایه چراغ پارکی و  نیز می پردازد.

تولید پایه چراغ لوله ای رنگی

عوامل موثر بر قیمت پایه چراغ لوله ای:

    با توجه به پارامترهایی که پیشتر توضیح داده شدند؛ عوامل متعددی بر قیمت نهایی تولید پایه چراغ لوله ای موثر هستند که در ادامه ی این پاراگراف به آن ها اشاره می کنیم:

  1. میزان وات مصرفی لامپ کار گذاشته شده و برند آن
  2. مرغوبیت متریال استفاده شده در ساخت سازه
  3. نوع ماشینکاری و برشکاری ورق آلات (دستگاه برش دقیق سی ان سی)
  4. ضخامت ورق ها و نوع اتصالات (النگویی و تبدیل فلزی)
  5. تعداد پایه های سفارش داده شده (به صورت عمده ای و یا تک)
  6. استفاده یا عدم استفاده از حباب برای محافظت از لامپ، نوع و جنس حباب (جنس حباب می تواند شیشه ای یا فلزی باشد)
  7. ارتفاع سازه
  8. نوع رنگ و روش رنگ کاری (رنگ های اپوکسی و …)

نوع اتصالات پایه چراغ لوله ای:

    اتصالات در پایه چراغ های لوله ای به دو صورت انجام می گیرد که در قیمت نهایی سفارش نیز موثر می باشد.

  1. اتصال النگویی یا اورلپ (overlap): در این روش قطعات پایه با یکدیگر هم پوشانی دارند. در واقع تکه ی کوچک تر در قطعه ی بزرگ تر فرو می رود و یک قطعه مانند النگو مابین این قطعات قرار می گیرد و در نهایت جوشکاری انجام می شود. در این روش استحکام و مقاومت سازه در برابر تنش ها و عوامل فشاری بیرونی بسیار بیشتر می باشد. ضمن این که قیمت تمام شده نیز در این روش بیشتر است که نسبت به ایمنی و مقاومتی که دارد کاملا به صرفه است.
  2. اتصال با تبدیل فلزی یا فولادی: در این روش از یک تبدیل فلزی معمولا فولادی برای اتصال لوله ی کوچک تر به لوله ی بزرگ تر استفاده می شود؛ به طور مثال تبدیل اتصال لوله ی 4 اینچی به لوله ی 5 اینچی. این روش نسبت به روش هم پوشانی استحکام چندانی ندارد و در برابر عوامل و نیروهای خارجی مانند بادهای شدید، طوفان، زلزله و … ممکن لوله آسیب ببیند و حتی سقوط کند. بنابراین این روش برای چراغ های پارکی و شهری توصیه نمی شود. گرچه به دلیل قیمت پایین این وسیله برخی آن را برای چراغ های شهری سفارش می دهند که می تواند خطر آفرین باشد. از این نمونه اتصال برای پایه های پرچم آن هم در ارتفاعات کم استفاده می شود.
نکات تکمیلی در خصوص پایه چراغ لوله ای:

    تولید پایه چراغ لوله ای تنها تا ارتفاع 15 متر امکان پذیر است و برای ارتفاعات بالاتر نمی توان از پایه چراغ های لوله ای استفاده نمود. هم چنین به دلیل این که قطعات لوله ها به هم جوش داده می شوند؛ لوله های با ارتفاع بیش از 9 متر را باید حتما به وسیله ی تریلی جابجا نمود. این در حالی است که لوله های چند وجهی را به دلیل این که قطعات آن از یکدیگر جدا هستند؛ می توان با خاورهای 6 متر (در تعداد کم) حمل نمود و سپس در محل مورد نظر به هم مونتاژ کرد. شاید این موارد یکی از عیب های پایه چراغ های لوله ای باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
11 + 12 =


0/5 (0 نظر)