برج نوری هد ثابت با نردبان

معرفی برج نوری هد ثابت با نردبان و جانپناه و حفاظ :

برج نوری هد ثابت با نردبان و جان پناه برای برج های استادیومی با ابعاد و ارتفاعات بلند که به صورت یک طرفه یا یکسویه نورپردازی می کنند ، مورد استفاده قرار می گیرد . در این نوع برج نوری تعداد بسیار بالایی پروژکتور نصب می شوند و دارای هد بسیار سنگینی است . لاجرم باید پایه و سازه بسیار قوی برای نگهداری این هد سنگین طراحی و اجرا شود .

از طرفی جا به جایی این هد با وزن بسیار بالایی که دارد بسیار خطرناک و تقریباً غیر ممکن است ، لذا این سازه های نورپردازی را با هد ثابت طراحی می کنند . از آنجایی که این محصول در فضای باز و تحت شرایط مختلف جوی قرار می گیرد ، سوختن و خرابی پروژکتورها در طول زمان امری طبیعی است . پس باید برای تعمیر و نگهداری آن چاره ای اندیشید .

برای عملیات تعویض و تعمیر پروژکتورها ، باید نصاب یا تعمیر کار برج نوری به بالای هد برود تا بتنواند به پروژکتورها دسترسی داشته باشد . برای همین منظور از لدر یا نردبان برای بالا رفتن از برج استفاده می شود . در راستای تامین امنیت جانی نصاب و جلوگیری از پرت شدن او در هنگام بالا رفتن از نردبان ، باید از حفاظ فولادی که از تسمه فولادی و عمولاً به صورت دایره شکل است در فواصل مطمئن استفاده شود .

در بالای برج هم محوطه ای محصور شده برای جای ایستادن و کار کردن نصاب ساخته می شود که به آن جانپناه می گویند . جانپناه از جنس فولاد گالوانیزه شده ساخته می شود و ابعاد آن به ابعاد هد مستطیل شکل و تعداد پروژکتورهای نصب شده روی آن دارد .

برج نوری هد ثابت با نردبان

مورد استفاده برج روشنایی هد ثابت با نردبان و جانپناه :

این برج ها به علت ابعاد خاص و حجم نور بسیار بالایی که تولید می کنند در حالتهای خاص مورد استفاده قرار می گیرد . بیشترین مورد استفاده این برجها جهت نورپردازی زمینهای فوتبال در استادیومهای ورزشی است . نصاب می تواند بعد از نصب پروژکتورها با زاویه دادن و چیدن پروژکتورها ، نور را به صورت پر حجم و یکدست به یک سمت زمین هدایت کرده و نقاط هدف را کاملاً روشن سازی کند . عمدتاً از این محصول به تعداد 4 عدد در 4 گوشه زمین مستطیل شکل فوتبال استفاده می شود .

سازه برج نور هد ثابت با نردبان و جانپناه :

سازه این برج های نوری به صورت کاملاً تقویت شده و مستحکم طراحی می شوند . درست است که در این محصول از الکتروموتور و گیربکس استفاده نمی شود اما تعیین دهانه متناسب با وزن برج و همچنین ضخامت ورق ها یکی از واجبات تولید این محصول است . بدیهی است که برای همچین سازه ای باید حتماً از فونداسیون بسیار قوی که حداقل 3 برابر وزن سازه را داشته باشد و کاملاً به وسیله میلگرد و آرماتور بندی مسلح شده باشد ، استفاده شود .

طراحی ، تولید و اجرای این نوع از برج های روشنایی امری کاملاً تخصصی بوده و نیاز به دانش فنی ، ابزار های پیشرفته و صد البته تجربه کاری بالا دارد .

0/5 (0 نظر)