برج نوری هد ثابت بدون نردبان

معرفی برج نوری هد ثابت بدون نردبان :

برج نوری هد ثابت بدون نردبان یکی از ارزانترین و به صرفه ترین حالتهای برج نوری است که معمولاً در ارتفاع 6 متری تولید می شود . البته در مواردی هم بنا به درخواست مشتری در ارتفاع 9 متر و 12 متر نیز قابل تولید است .در پروسه تولید برج نوری ،  این محصول از دو قسمت پایه و هد تشکیل می شود و هد آن قابلیت بالا و پایین رفتن ندارد . در واقع برای تعویض و تعمیر پروژکتورها باید نصاب به وسیله بالابر به ارتفاع مورد نظر برده شود تا عملیات تعمیر و نگهداری انجام شود .

اما این کار یک حسن هم دارد . حسن این کار در آنجاست که امکان سرقت پروژکتورها در مناطق حفاظت نشده بسیار کم می شود . برای ساخت این برج ها از ورق فولادی ST37  با ضخامت 3 میلیمتر که به حالت چند وجهی خمکاری شده استفاده می شود . این سازه های فولادی به وسیله فرآیند گالوانیزه گرم پوشش دهی می شوند تا در برابر زنگ زدگی و خوردگی مقاومت بالایی پیدا کنند . متوسط عمر این محصول بین 50 الی 70 سال در محیطهای مرطوب و شرجی است .

علت ارزانی برج روشنایی هد ثابت بدون نردبان :

برج های نوری هدثابت بدون نردبان و برج نوری هد ثابت با نردبان به دلیل اینکه هیچ تجهیزاتی مربوط به متحرک سازی هد در آن وجود ندارد ( از قبیل برج نوری وینچ دستی یا برج نوری موتور دار ) دهانه پایین به بالای این نوع از برج ها کوچکتر در نظر گرفته می شود . این مساله باعث کاهش وزن سازه و در کاهش قیمت برج نوری خواهد شد . در این میان قیمت تجهیزات داخلی برج نوری هم که داخل این سازه ها نصب نمی شود ، از قیمت نهایی کسر می شود . در نتیجه قیمت نهایی این محصول در بهینه ترین حالت ممکن قرار می گیرد .

برج نوری هد ثابت بدون نردبان

آیا استفاده از برج نوری هد ثابت بدون نردبان کار درستی است یا نه ؟

این برج ها ، دارای سازه های بسیار محکمی هستند و طول عمر و دوام آنها هیچ فرقی با سایر برج ها ندارند . فقط مساله تعویض پروژکتورها در صورت خرابی است که این مساله هر چند سال یک بار ممکن است اتفاق بیفتد . چون امروزه کیفیت تولید پروژکتورها نسبت به گذشته خیلی بالاتر رفته و امکان خراب شدن آنها بسیار پایین تر آمده است . لذا مواردی که شما مجبور شدید پروژکتورها را تعویض و یا تعمیر کنید ، خیلی نادر و موردی است . بنابراین استفاده از این برج ها خیلی اقتصادی و منطقی به نظر می رسد .

مزایای برج نوری هد ثابت بدون نردبان چیست ؟

اگر بخواهیم راجع به مزایای برج روشنایی با هد ثابت بدون نردبان صحبت کنیم ، می توانیم به موراد ذیل اشاره کنیم :

  1. قیمت بسیار عالی و اقتصادی
  2. نصب بسیار راحت و بدون نیاز به تخصص نصب سازه
  3. حمل راحت و وزن مناسب
  4. دارا بودن دریچه و درب در پایین برج جهت نصب ترمینال برای روشن و خاموش کردن برج
  5. استفاده از فونداسیون کوچکتر و سبکتر
  6. نداشتن خرابی و ایراد در طول زمان
  7. استحکام بسیار بالا در برابر خوردگی و زنگ زدگی
  8. استحکام بسیار بالا در مواقع باد ، طوفان و زلزله
  9. عدم امکان سرقت پروژکتورها
  10. امکان جابه جایی در صورت تغییر مکان
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
13 + 6 =


0/5 (0 نظر)