برج نوری دستی گیربکسی

برج نوری دستی گیر بکسی چیست ؟

برج نوری دستی گیربکسی به برج نوری گفته می شود که از نظر ساختار دقیقاً مشابه برج نوری دستی وینچی است ولی به دلیل اینکه برای بالا بردن یا پایین آوردن هد در حالت دستی وینچی باید توسط یک هندل و به وسیله دست انسان انجام شود ؛ این مساله ممکن است برای بعضی افراد مخاطره آمیز یا مشکل باشد . در این حالت از یک گیربکس که توسط دریل چرخیده می شود ، استفاده شده و نیروی چرخشی که باعث بالا رفتن یا پایین آمدن برج نوری می شود ، به وسیله یک دریل برقی انجام می شود .

این سازه ها از نظر قیمتی از برج نوری وینچ دستی گرانتر بوده و از برج نوری با الکترو موتور و گیربکس ، ارزانتر است و در واقع قیمتی میانی دارد . ولی از نظر سایز ، ضخامت ورق ، وزن ، استقامت ، تحمل وزن تعداد پروژکتورهای روی برج و … دقیقاً مشابه حالت وینچ دستی است .

برج نوری دستی وینچی بهتر است یا گیربکسی ؟

واقعیت این است که این دو تفاوت چندانی با هم ندارد و هر دو یک منطقه یکسان را روشن می کنند ولی استفاده از گیربکس در این سازه ها ، قیمت را بالا برده و به قیمت برج نوری با الکتروموتور و گیربکس نزدیک می کند . تنها تفاوت آن این است که دیگر نیازی بع زور زدن و چرخاندن هندل ندارید . به هر حال این هم یک آیتم برای انتخاب مشتری است که می تواند انتخاب کند ولی خیلی مورد استقبال پیمانکاران در ایران قرار نگرفته است و برج نوری وینچ دستی خیلی طرفدار بیشتری نسبت به این مدل دارد .

مشخصات فنی برج روشنایی دستی گیربکسی چیست ؟

  1. قابل تولید برای برجهای نوری 6 ، 9 و 12 متری
  2. ورق استفاده شده فولاد ST37 با ضخامت 3 میلیمتر
  3. دارای پوشش گالوانیزه گرم تا عمق تقریبی 80 میکرون
  4. طول عمر بالای 50 سال
  5. دارای دریچه و گیربکس داخلی
  6. دارای هد دایره ای جهت نصب پروژکتورها
  7. قابلیت استفاده پروژکتورهای 400 وات بخار سدیم و پروژکتورهای کم مصرف مثل پروژکتور 200 وات LED
  8. قابلیت استفاده از فونداسیون ریختگی و فونداسیون آماده بتنی

0/5 (0 نظر)